اخبار, دانستنی ها

فرش ماشینی خوب چی بخرم؟

فرش ماشینی خوب چی بخرم؟

یکی از قدیمی ترین صنایع دستی در جهان فرش ایرانی ‌است. قدیمی ترین فرش ایرانی پازیریک نام دارد. این فرش مربوط به ‌حدود 2500 سال پیش است و قدمت بسیار طولانی دارد.
انجام تحقیقات گسترده ‌و برسی های متعدد که درباره فرش ایرانی به کار رفته است نشان‌ دهنده سابقه طولانی تکامل و تجربه در بافت است. این قدیمی ترین فرش شناخته شده در جهان محسوب می شود و ارزش بسیار زیادی دارد و از آن‌ مهم تر متعلق به ایران ‌است.

از مهم‌ترین ‌و معروف ترین مناطقی که در ایران دارای مشهور ترین فرش ها هستند می توان به یزد , مشهد ، تبریز ، اراک ، اصفهان ، کاشان و کرمان اشاره کرد.
انواع فرش های مشهور ایرانی نیز در برخی از شهرهای فوق الذکر که شامل خراسان ، مشد ، هرات ، شیراز ، کورمان ، تبریز ، سنا ، ساروک ، هراز ، همدان ، سلطان آباد و اصفهان است نیز تولید می شود.

همچنین به دیگر شهرهایی چون بختیار ، بیدجار ، باکشاش و هریز ، فارقان ، بی بیک آباد ، تهران ، قم ، جوشگان ، ملایر و سراب هم می توان اشاره کرد.
همچنین فرش های ماشینی نیز در بیشتر شهرهای ایران تولید می شوند و تمام فرش هایی که در این شهر ها تولید می شوند دارای کیفیت عالی هستند اما بهترین آن در پایتخت فرش ماشینی ایران یعنی کاشان تولید می شود.

دلایلی که باعث محبوبیت فرش ایرانی در سرار جهان است به این علت است که فرش های ایرانی دارای رنگ‌های زیادی هستند و تمامی فرش ها رنگارنگ ‌هستند،
کیفیت فرش ها بسیار بالا هستند، از هنر ظرافت در آن ها استفاده می شود و رنگ ها طبیعی و زنده دیده می شوند و بسیار چشم نواز هستند و با ارزش ترین نماد ایران هستند. فرش های ایرانی از پشم یا ابریشم و یا مخلوطی از این دو ساخته می شوند.

فرش ماشینی خوب چی بخرم؟ امروزه حداقل یک یا دو فرش ماشینی‌ در خانه هر ایرانی دیده می شود و کارخانه صنعتی کاشان اولین تولید کننده فرش ماشینی در ایران است.فرش ۷۰۰شانه یکی از پرفروش ترین مدل های فرش ماشینی است.و برای استراحت و نشستن بسیار مناسب است چرا که سرما را از زمین به بدن انتقال نمی دهد
و انتخاب بسیار مناسی برای سالن پذیرایی و اتاف خواب است و انتخابی مناسب با هزینه مناسبی می تواند برای شما باشد.

خرید فرش ارزان فرش های ماشینی قیمت بسیار مناسبی دارند که این دلیل بر بی کیفیت بودن آن ها نیست چرا که از نظر جنس مناسب و دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی هستند .
فرش های ۷۰۰ شانه همانطور که از نامشان پیداست دارای ۷۰۰ گره هستند و ضخامت بالایی دارند. و ‌دستگاهایی که این فرش را تولید میکنند از به روزترین و مدرن ترین دستگاه ها هستند که در ایران نیز وجود دارند.
0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.