اخبار

نحوه نصب فر توکار

فر توکار چگونه نصب میشود

نحوه نصب فر توکار در دنیای مدرن ، هیچ آشپزخانه ای بدون فر نمیشود کار کند ، چه فر گازی باشد و چه برقی. با این حال ، چنین دستگاه هایی نیاز به نصب مناسب دارند.

نصب هر گونه تجهیزات آشپزخانه و نحوه نصب فر توکار در چندین مرحله انجام می شود:

 1. ابزار آماده سازی
 2. آماده سازی محل کار
 3. نصب دستگاه
 4. و در آخر فر را وصل کنید

در درجه اول باید از قبل فکر کنید کجا فر را نصب می کنید.

دیگرلازم نیست نگران اندازه فری که خریداری میکنید باشید چرا که به لطف اندازه های استاندارد فرها ، می توانند به راحتی در آشپزخانه شما جا شوند نکته اصلی داشتن سطح مناسب است. وجود حتی یک کجی کوچک ممکن است باعث صدمه به الکترونیک و توزیع نامناسب گرما (در مورد فر) شود.

همچنین باید توجه ویژه ای به سیم کشی برق شود. سطح مقطع سیم باید با توان دستگاه مطابقت داشته باشد. همچنین باید در مورد نحوه اتصال دستگاه تصمیم بگیرید: مستقیماً به سیم یا به یک پریز دیواری وصل شود.

نحوه نصب فر توکار

نحوه نصب فر توکار

قدم اول

نحوه نصب فر توکار حالا فر را درون یک طاقچه (به اصطلاح تورفتگی) قرار دهید. بعد ، برای انجام این کار ، درب دستگاه را باز کرده و سوراخ های نصب را پیدا کنید. با استفاده از یک پیچ گوشتی یا یک پیچ گوشتی متقاطع و چهار پیچ ، اجاق برقی را به دیواره های طاقچه محکم کنید. فر توکار آماده کار است!

فر دیواری معمولاً متناسب با تعداد محدودی از ابعاد کابینت طراحی می شود. به همین دلیل اندازه گیری دهانه کابینت و مقایسه آن با ابعاد فر مهم است. در بعضی موارد ، ممکن است لازم باشد دهانه را بزرگتر انتخاب کنید.

روش نصب فر توکار

 • قطع کننده مدار که برق کوره را تأمین می کند خاموش کنید تا از روشن شدن تصادفی آن جلوگیری کند.
 • سیم های برق را که به اجاق قدیمی می روند برش دهید.
 • در پشت کابینت به دنبال جعبه اتصال برق باشید. در بعضی از خانه ها جعبه داخل دیوار است. در این صورت ، باید در معرض دیوار خشک قرار بگیرید.
 • ابعاد دهانه کابینت را اندازه بگیرید و آن را با ابعاد مورد نیاز نشان داده شده در مستندات فر جدید مقایسه کنید
 • فر جدید را نزدیک کابینت قرار دهید تا کابل زرهی متصل به جعبه اتصال برق برسد.
 • سیم ها را با یک مهره سیم محکم کنید.
 • سیمهای متصل شده را به زیبایی درون جعبه اتصال تا کنید ،
 • درپوش را تعویض کنید و براکت کابل زاویه راست را به پوشش وصل کنید. اگر قبلا دیوار را برای دسترسی به جعبه بریده اید ،
 • دهانه را کاملاً مهر و موم کنید.
 • فر جدید را بلند کرده و به داخل کابینت بکشید (کسی را در این زمینه به شما کمک کند) و آن را با پیچ محکم کنید.

آیا با مشکل تنگ بودن فضای آشپزخانه روبرو هستید؟

نصب فر توکار در کابینت چوبی خود برای صرفه جویی در فضا ایده بسیار خوبی است. این امر مانع بهتر جلوه دادن آشپزخانه شما نخواهد شد. داشتن فر توکار همان چیزی است که اخیراً صاحبان خانه بخاطر تغییر جلوه آشپزخانه می خواهند. چه فر داشته باشید و چه فر جداگانه ، اندازه آشپزخانه خود را در نظر بگیرید.

فر توکار

فر توکار

اگر این سوال را در نظر بگیریم که آیا نصب فر تو کار در کابینت چوبی قابل اعتماد است ، باید برخی از حقایق را برسی کنیم آنها چه هستند؟

حداکثر دمای خارج از فر 200 درجه فارنهایت است. با توجه به این واقعیت ، ما باید این نکته را ارزیابی کنیم که آیا میز پیشخوان یا کابینت ها می توانند در برابر این گرما مقاومت کنند. شما باید بررسی کنید که آیا دریچه مناسبی وجود دارد تا در حین پخت و پز بتواند گرما را با خیال راحت بیرون دهد تا از صدمه به سطح آشپزخانه یا سطوحی که نمی توانند در برابر گرمای زیاد مقاومت کنند ، جلوگیری کنید.

سپس از تخته سه لایه برای تزئین نمای بیرونی استفاده کنید تا این تصور ایجاد شود که فر اجزا جدایی ناپذیر کابینت آشپزخانه است. از کیفیت تخته سه لا اطمینان حاصل کنید تا مرتباً از تعمیر اجتناب نکنید.

نکلات مهم و ایمنی درباره نحوه نصب فر توکار

تا همین اواخر ، در زمان ساخت خانه ، یک هدف کوچک برای ساخت سکویی که فر را ایمن نگه دارد ، به طور هدفمند باقی مانده است. این به صاحبان خانه های جدید کمک کرد تا اجاق خود را در شکافی که برای آن در نظر گرفته شده قرار دهند. اگر عادت به استفاده از فر را ندارید ، می توانید آن را ببندید.

این شکاف در دو اندازه یعنی 60 سانتی متر یا 90 سانتی متر خواهد بود. این می تواند فر ای از هر اندازه را به راحتی در خود جای دهد. همچنین باید مطمئن شوید که سوراخی که قرار است فر را در آن نگه دارد نزدیک پریز برق باشد.

کتابچه راهنما فر توکار

بعضی از دیوارهای آشپزخانه دارای فر توکار و یخچال هستند. کتابچه راهنمای فر خود را بیرون بیاورید و آن را با دقت مرور کنید. با این کار نصب ایمن تضمین می شود. تعمیر فر وقت زیادی می برد و گاهی خسته کننده است. به طور خلاصه ، فرهای آشپزخانه به بخشی ضروری از پخت و پز تبدیل شده اند.

امروزه ، مردم به پخت و پز هوشمند با استفاده از فن آوری های پیشرفته که در زمان صرفه جویی می کنند ، اعتقاد دارند. اگر خانه ای اجاره کرده اید که دارای حفره ای برای نصب فرتوکار است ، در مورد مراحل نصب در اینترنت کمی تحقیق کنید. آموزش خود در مورد مراحل نصب از کتابچه راهنمای کار ، کار را آسان می کند. اگر فر شما به درستی نصب نشده باشد ، ممکن است منجر به تعمیر مکرر فر شود یا حتی گاهی به کابینت آشپزخانه آسیب برساند. همچنین می توانید کابینت های آشپزخانه را با یک حفره که فر شما را به خوبی نگه دارد ، بازسازی کنید.

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.